Pandemi Sürecinde Almış Olduğumuz Ek Hijyen Önlemleri

GLAMPING ÇADIR ODALAR

- Odalarımızın temizliği, endüstriyel standartta bakteri öldürücü özelliği bulunan kimyasallar, çamaşır suyu ve klor tabletleri ile sık dokunulan yüzeyler, düğmeler, kapı kolları, lavabo, klozet, duş teknesi, aynalar ve çöp kutuları olmak üzere detaylı olarak temizleniyor. İşlem bitiminin ardından sprey dezenfektanlar ile odalar ikinci kez sterilize ediliyor.

- Temizlik sonrasında çadır odalarımızın minimum 12 saat havalandırılması gerekiyor. Yeni misafirlerimizi bu süreden sonra kabul edebiliyoruz.  

- Tüm odalarımızda bulunan havlu, peştemal, çarşaf, nevresim takımı, yatak örtüleri ve perdeler 60-90 derece aralığında yıkanıyor. 

- Çadır odalarımızda pandemi öncesi sürecinde ek olarak el dezenfektanları, tek kullanımlık havlu ve ortam dezenfektanları bulunuyor. 

- Sabun ve şampuanlarımız tek kullanımlık. Her misafir girişinde yenileniyor.

- Çıkış yapılan odalardaki çarşaf, nevresim, yatak örtüsü, havlu gibi tekstil malzemeleri bir bohça gibi katlanarak derhal kirliye götürülüyor. Olası bir partikülün etrafa yayılmaması için herhangi bir silkme, çırpma yapılmıyor.  Çöp kutuları temassız olarak boşaltılıyor.

 

MUTFAK VE RESTORAN

- Kahvaltı ve yemek servisimiz açık hava restoranımızda veriliyor. Yemek servisimiz açık hava mutfağımızdan herkes tarafından izlenebiliyor. 

- Masalar arası mesafemiz 2 metre ve üzeri. Masa paylaşımı yapılmıyor. 

- Masalarımız, her misafir oturduktan sonra sabunlu bezle yeniden siliniyor. Üzerine tek kullanımlık koruyucu kağıt seriliyor.  

- Tüm yemek servisimiz, misafirlerimizin masaya oturmasının ardından hazırlanarak masaya getiriliyor.

- Oturum öncesi masa üstü servisi açılmıyor. Çatal ve kaşıklarımız kağıt koruyucular içinde yemek ile birlikte bırakılıyor.

- Tek kullanımlık tuz, karabiber ve şişe suyu kullanıyoruz. Kuruyemiş gibi el teması gerektirecek gıdaların servisini yapmıyoruz.

- Tüm mutfak ekipmanımız makine ortamında 60 derecede yıkanıyor.

 

 

ORTAK ALANLAR VE PLAJ

- Ortak alanlarda yer alan duş ve tuvalet sayısını geçtiğimiz yıllara göre artırdık. Sadece onların temizliğinden sorumlu gün boyu çalışan iki personelimiz var. Lavabolar, musluklar, aynalar, klozetler, kapı kolları, kapılar, sık dokunulan yüzeyler ve yerler saate bağlı olmaksızın sürekli olarak detaylı biçimde temizleniyor. 

- Ortak alanın çeşitli noktalarında misafirlerimizin kullanımı için el dezenfektanları bulunuyor. Gün içinde sürekli yeniliyoruz. 

- Klozet örtüsü kullanıyoruz. 

- Plajda şezlonglar arası mesafe 3 metre ve üzeri. 

- Tek kullanımlık şezlong örtüsü kullanıyoruz. Misafirin şezlonga geçmesini takiben, ambalajlı olarak kendisine veriliyor. 

- Plaja gıda ve içecek servisinde tek kullanımlık ekipmanlar (kağıt tabak, bardak vs.) kullanıyoruz. 

 

EKİBİMİZ

- Pandemi süresince ekibimiz, en yüksek hijyen standartlarına hizmet verecek ve sosyal mesafeyi sağlayacak şekilde eğitildi.

- Mutfak, servis ve temizlik personelimiz çalışma koşullarına bağlı olarak koruyucu maske, önlük, bone ve gerektikçe eldiven kullanıyor. Maske, bone ve eldivenler tek kullanımlık olduklarından gün içinde kirlendikçe değiştiriliyor. Önlükler ise günlük olarak yenileniyor. Temizlikleri 90 derecede deterjan ve su ile yapılıyor. 

- Misafirlerimizle temasta 2 metrelik mesafe kuralı uyguluyoruz. Yakın temastan kaçınıyoruz. 

- Personelimiz kendi hijyenini gün içinde sağlamaktan ve sürekli yenilemekten en yüksek derecede sorumlu. 

- Ekibimiz giriş ve çıkışlarda ateş ölçer ile kontrol ediliyor. Herhangi bir sağlık şikayeti yaşayan personelimiz o an itibariyle izinli sayılıyor.

  • Instagram
  • Facebook Reflection